Borys Budka: Donald Tusk to mąż stanu! W 2020 pokona Andrzeja Dudę!

Poseł PO Borys Budka nie ma wątpliwości, że Donald Tusk jest politykiem, który wygrałby w wyborach prezydenckich w 2020 z Andrzejem Dudą. – Jestem przekonany, że jeżeli podejmie taką decyzję, to może liczyć na wsparcie szerokiej opozycji – oświadczył polityk Platformy w Polsat News.

Donald Tusk kończy swoją drugą kadencję jako przewodniczący Rady Europejskiej i na początku grudnia ma ujawnić swoje plany dotyczące politycznej kariery. Na 12 grudnia zaplanowana jest także premiera jego książki „Szczerze”.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich w przyszłym roku. O to właśnie zostali zapytani na antenie Polsat News Borys Budka i minister Michał Woś z PiS.

Czytaj także:  Marek Prawda wezwany na dywanik do MSZ. Tusk: Dla PiS-u samo nazwisko ambasadora jest już prowokacją UE!

– Wielkie dmuchane balony okazują się zwykłą dziurawą dętką. Ludzie pamiętają, kto podniósł wiek emerytalny, afery OFE, Amber Gold. Donald Tusk może wrzucać kolejne tweety, ale to para w gwizdek – ocenił Woś i oświadczył, że nie będzie spekulował, czy Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich.

– Tusk osiągnął w polityce europejskiej szczyty i nie jest petentem jak wasi ministrowie i premierzy. Boicie się i atakujecie go, bo wiecie, że mamy do czynienia z mężem stanu – skwitował Budka wypowiedź Wosia i dodał, że były premier ma duże szanse na pokonanie urzędującego prezydenta.

 


Komentarze