– Zbudowanie takiej większości jest niemożliwe – powiedział w Polsat News lider Konfederacji Krzysztof Bosak, odnosząc się do piątkowej propozycji wicepremiera Jarosława Gowina. Lider Porozumienia chce nowelizacji konstytucji i przełożenia o dwa lata wyborów prezydenckich, a co za tym idzie wydłużenia kadencji Andrzeja Dudy.

Do przeprowadzenia tych zmian konieczne byłoby porozumienie PiS z opozycją, a przede wszystkim z Platformą Obywatelską. Bosak jest pewien, że do tego nie dojdzie. –  Czy ktoś przy zdrowych zmysłach wyobraża sobie, że PiS i Platforma wspólnie przedłużają kadencję prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata? Przecież to brzmi jak żart – mówił Bosak.

Konfederacja również nie ma zamiaru poprzeć zmian w konstytucji zgłoszonych przez Gowina. – Nie przekonuje nas to zupełnie, nie przekonuje nas zmienianie reguł w trakcie trwania gry. Natomiast nawet gdybyśmy mieli pozytywne stanowisko, to nie oszukujmy się, że 11 posłów Konfederacji pomaga zbudować jakąkolwiek większość konstytucyjną.

Bosak jednoznacznie określił inicjatywę lidera Porozumienia jako „żart z polskich obywateli, którzy są w ostatnich dniach zwalniani ze swoich miejsc pracy”, jak również z przedsiębiorców, którzy „utracili możliwość zarabiania w wyniku decyzji rządu, za które rząd unika teraz odpowiedzialności”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę