Chociaż prezydent Andrzej Duda wciąż prowadzi w sondażach, to jego przewaga nad konkurentami topnieje i nie może już liczyć na wygraną w pierwszej turze. Z badania przeprowadzonego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że o drugie miejsce i wejście do drugiej tury walczą Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia, a Krzysztof Bosak może liczyć na bardzo dobry, dwucyfrowy wynik.

W najnowszym sondażu PBS Andrzeja Dudę wskazało 35 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z poparciem 21 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce na podium przypadło Szymonowi Hołowni, na którego zadeklarowało oddanie głosu 19 proc. badanych.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajął z niespodziewanie dobrym wynikiem Krzysztof Bosak, którego poparcie dotąd oscylowało wokół kilku punktów procentowych. Na kandydata Konfederacji zamierza głosować aż 13 proc. ankietowanych przez PBS.

Miejsca w dole stawki przypadły kandydatom Lewicy i PSL-u. Robert Biedroń może liczyć na poparcie 8 proc. badanych, a Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazało jedynie 5 proc. głosujących.

Sondaż został przeprowadzony przez PBS w dniach 19-20 maja 2020 roku na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę