„Boże Ciało” nominowane do Oscara!

Film Jana Komasy „Boże Ciało” został nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”. To kolejny sukces polskiej kinematografii w ostatnich latach w walce o tę najbardziej prestiżową na świecie nagrodę filmową.

   

Wręczenie nagród przyznawanych już po raz 92 przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 10 lutego w Teatrze Dolby w Hollywood. „Boże Ciało” konkurować będzie w swojej kategorii z „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-Ho, „Krainą miodu” Ljubomira Stefanowa, „Bólem i blaskiem” Pedro Almodovara oraz „Nędznikami” Ladja Ly.

Firm Komasy opowiada – inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami – historię 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), odsiadującego wyrok w zakładzie poprawczym, który marzy o byciu księdzem. Na jednym ze zwolnień warunkowych zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Trafia do miejscowego kościoła, w którym omyłkowo zostaje wzięty za duchownego. Daniel dzięki temu może wcielić się w wymarzoną nową rolę.

   

Obok Bieleni w „Bożym Ciele” zagrali także Zdzisław Wardejn, Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Leszek Lichota.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News