Braun wyrzucony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa

Fot. Facebook.com/grzegorz.michal.braun

Polityk Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa w Radiu ZET. Stało się to po tym, gdy Braun, w pytaniu do wojewody Ewy Leniart, kandydatki PiS na włodarza miasta, nazwał ministra zdrowia Adama Niedzielskiego „szkolonym psychopatą”.

REKLAMA

Podczas debaty poseł Konfederacji otrzymał dwa ostrzeżenia od prowadzącego za używanie obraźliwego języka.

„W jednym z pierwszych pytań Braun określił »parady mniejszości LGBT« mianem »dewiacji«. Kandydat na prezydenta Rzeszowa po upomnieniu przez prowadzącego nie wytrzymał długo bez kolejnego przekroczenia granic. W części pytań do kontrkandydatów, gdy pytał wojewodę Ewę Leniart o możliwe obostrzenia na jesieni, określił ministra zdrowia Adama Niedzielskiego »szkolonym psychopatą«”, relacjonuje zajście na swojej stronie internetowej Radio ZET.

REKLAMA

„W tej sytuacji Andrzej Stankiewicz dotrzymał słowa i za ponowne obraźliwe wypowiedzi wykluczył popieranego przez Konfederację kandydata z udziału w debacie Radia ZET. Połączenie zostało przerwane”, czytamy na stronie rozgłośni.

Wybory w Rzeszowie odbędą się w następną niedzielę, 13 czerwca. Dojdzie do nich w związku z rezygnacją ze stanowiska, z powodów zdrowotnych, zarządzającego miastem od 2002 roku Tadeusza Ferenca.