Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy mieli przyjąć 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy. Do zatrzymania podejrzanych doszło w momencie, gdy dzielili się oni pieniędzmi od biznesmena. Mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie mieli usłyszeć zarzuty korupcyjne.

– Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali obu mężczyzn, przeszukali miejsca ich pracy oraz miejsca zamieszkania – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura. – Zatrzymaliśmy ich w urzędzie, gdy dzielili się łapówką od biznesmena – pieniędzmi uzyskanymi wcześniej przez jednego z nich w restauracji niedaleko Ostrowi – dodał. Jak zaznaczył Kaczorek, żaden z nich nie spodziewał się zatrzymania i akcji CBA.

Według agentów, którzy prowadzą sprawę, w zamian za 150 tys. zł przedsiębiorca miał mieć znacznie zmniejszoną nałożoną na niego wysoką karę finansową, tzw. domiar finansowy. Z ustaleń CBA wynika ponadto, że naczelnik skarbówki z Ostrowi Mazowieckiej i komornik zapewniali też biznesmena – mając świadomość, że jego przewinienia skarbowe mogą być większe – o roztoczeniu nad nim parasola ochronnego w US.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!