Brawurowy powrót Szydło do polskiej polityki? Ma zapewnić Dudzie zwycięstwo w wyborach

Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że była premier Beata Szydło wróci do polskiej polityki, by zapewnić Andrzejowi Dudzie reelekcję w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Obecna eurodeputowana PiS tęskni do powrotu na wewnętrzną scenę polityczną, na której przez ostatnie lata odgrywała główną rolę jako realizatorka koncepcji tzw. dobrej zmiany. Według nieoficjalnych informacji Szydło miałaby stanąć na czele sztabu wyborczego Dudy, co zapewniłoby prezydentowi głosy wyborców niezdecydowanych, którzy są zadowoleni z programów socjalnych wprowadzanych przez jej rząd.

Czytaj także:  Szydło: W Polsce praworządność ma się doskonale
 

Prezydent Duda jest zwolennikiem zaangażowania Szydło w jego kampanię. Takiego scenariusza w ostatniej rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył też szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Z kolei w wywiadzie dla PAP polityk ujawnił, że od pewnego czasu odbywają się spotkania z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, dotyczące strategii na zbliżającą się kampanię wyborczą.

W zeszłym tygodniu media poinformowały, że doszło już do spotkania prezydenta z byłą premier i miano na nim omawiać szczegóły pokierowania przez Szydło kampanią prezydencką Dudy.

Czytaj także:  Piotr Duda: Niedziela handlowa 6 grudnia to bardzo zły pomysł
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS