W środowym programie „Tak jest” w TVN24 gośćmi byli wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta z PiS oraz poseł PO Krzysztof Brejza. Między politykami doszło do ostrej wymiany zdań.

Jak zauważył Kaleta, Koalicji Obywatelskiej „brakuje wiarygodności”. – Możecie dużo obiecywać, ale niestety tego podstawowego przymiotu wam brakuje – stwierdził.

Brejza odparł na to, odnosząc się do wzrostu cen żywności, że miarą wiarygodności PiS jest „paragon w sklepie”.

– Jeżeli państwo sprawdzicie ceny podstawowego koszyka zakupowego sprzed czterech lat, to zobaczycie, o ile więcej płacicie za życie, chleb, cukier, nabiał, a przede wszystkim owoce i warzywa. „Piątka Kaczyńskiego” może skończyć się piątką za chleb – podkreślił poseł PO.

Brejza skomentował także rządowy program 500 plus. Zarzucił Kalecie, że „z tych 500 złotych ludziom w portfelach zostanie 200 złotych, jeżeli tak dalej się rozpędzicie”. – Może się okazać, że Polacy jeszcze w kolejnej kadencji do 500 plus będą musieli dopłacać – punktował polityk KO.

W skład tzw. piątki Kaczyńskiego wchodzą: rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł brutto, niższy PIT dla osób do 26. roku życia, reaktywacja PKS-ów oraz obniżenie kosztów pracy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę