Premier Mateusz Morawiecki, występując w środę w Sejmie, chwalił sukcesy rządu w walce z koronawirusem. Zdaniem szefa rządu kraj – dzięki polityce PiS – jest doskonale przygotowany na trwającą właśnie drugą fazę pandemii.

– Dokonywaliśmy ogromnych zakupów – przekonywał premier, dodając, że strategią rządu jest „tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować i żyć, nie zamykać gospodarki, a jednocześnie przecinać pas transmisyjny rozprzestrzeniania koronawirusa”.

– Będziemy tworzyć taki system szpitalnej dostępności łóżek, żeby nie spotkało nas to, co spotkało Europę Zachodnią i największe państwa świata. Mamy 45 proc. wolnych respiratorów – oświadczył Morawiecki.

Przemówienie premiera wywołało tak dużą krytykę ze strony sejmowej opozycji, że postanowił go wziąć w obronę eurodeputowany PiS Joachim Brudziński.

Polityk stwierdził na Twitterze, że Polacy powinni dziękować Bogu, że mają tak wspaniałego szefa rządu jak Morawiecki.

„Dziękuję opatrzności, że premierem jest Mateusz Morawiecki a PiS odpowiada za Polskę”, napisał polityk partii Jarosława Kaczyńskiego”.

„Proszę sobie wyobrazić, że w czasie pandemii u władzy jest PO, premierem jest Budka, szefem MSWIA Nitras, ministrem zdrowia Arłukowicz, ministrem rodziny Rabiej a ministrem oświaty Pomaska”, dodał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!