Europoseł PiS Joachim Brudziński w mocnych słowach ocenił w niedzielę w telewizji publicznej działania opozycji odnośnie ogłoszonej właśnie budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Polityk partii rządzącej potępił również ujawnienie nagrań z udziałem obecnego prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

– Cóż poradzę, że zostaliśmy obdarzeni opozycją totalną? Cóż poradzę na to, że dzisiaj politycy opozycji bez żadnego zażenowania wzywają do bojkotu polskich stacji paliwowych i do tankowania na stacjach czy robienia zakupów na stacjach, których właścicielem jest obcy kapitał? – komentował Brudziński zamieszanie wobec taśm Obajtka.

Polityk partii Jarosława Kaczyńskiego stwierdził również, że opozycji nienawiść do PiS „odbiera rozum”.

– Cóż poradzę na to, że ci popaprańcy rozdzierają szaty, kiedy polska prasa zostaje odkupiona z rąk niemieckich? Cóż poradzę na to, że ich niechęć, nienawiść nawet do obecnie rządzących odbiera im nie tylko rozsądek i zdrowy rozum, ale takie elementarne poczucie patriotyzmu? – ubolewał nad kondycją Platformy Obywatelskiej i innych partii opozycyjnych Brudziński.

Europoseł oświadczył, że PiS nie zamierza przejmować się krytyką ze strony opozycji inwestycji w Świnoujściu.

– Robimy swoje, nie oglądamy się na tych frustratów, na tych rozedrganych emocjonalnie, pożal się Boże, polityków. Realizujemy swoją koncepcję, swoją wizję, swój program i mogę zapewnić nie tylko mieszkańców Świnoujścia, Pomorza Zachodniego, że nie jest to nasze ostatnie zdanie w tej sprawie – powiedział na antenie TVP.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat