Brudziński o Tusku: Wprowadził agresję do polskiej polityki

– Metoda „kradniemy, ale się dzielimy” nie zadziała w warunkach kryzysu. PiS nie przygotował kraju na trudniejsze czasy i zapłaci za to wysoką cenę. Niestety Polacy też – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Polityka” Donald Tusk. Były premier ocenił w ten sposób politykę rządu PiS w czasie pandemii koronawirusa i wywołanego nią kryzysu gospodarczego

   

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej skrytykował również Platformę Obywatelską oraz inne partie opozycyjne za poparcie w Sejmie projektu ustawy o podwyżkach dla polityków autorstwa PiS.

– Opozycja powinna być krytyczna i bezwzględna wobec władzy, wspólnych interesów szukając z jej wyborcami. Nigdy odwrotnie – stwierdził Tusk.

   

Na słowa byłego szefa Rady Europejskiej dotyczące rządu i partii Jarosława Kaczyńskiego zareagował europoseł PiS Joachim Brudziński. Polityk oskarżył Tuska o wprowadzenie do polityki agresji i nienawiści.

„Wprowadził do polskiej polityki głębokie podziały i agresję. Miną lata zanim te rowy nienawiści zostaną zasypane”, napisał na Twitterze eurodeputowany partii rządzącej. „Mefistofeles mógłby p. Tuskowi buty czyścić”, oświadczył Brudziński.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News