Fot. Facebook.com/JoachimBrudzinski

Joachim Brudziński jest kolejnym politykiem PiS, który w ostatnich dniach skomentował powrót do polskiej polityki Donalda Tuska i przejęcie przez niego władzy w Platformie Obywatelskiej. Zdaniem wiceprezesa partii rządzącej Tusk jest odpowiedzialny za wprowadzenie nienawiści do polskiej polityki.

– Donald Tusk jest dzisiaj niewątpliwie najlepszym politykiem w Polsce, jeżeli chodzi o zarządzanie złymi emocjami, znakomicie zarządza emocjami pełnymi nienawiści i agresji – powiedział europoseł PiS we wtorek w radiowej Trójce. – A w jego wypadku – to jest moja ocena – również czerpie satysfakcję z takiej czystej złośliwości, czystej wredoty – uzupełnił.

Według Brudzińskiego obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej zaczął wprowadzać nienawiść do polityki po tym, jak nie udało mu się zostać prezydentem Polski.

– Wystarczy posłuchać Tuska w roku 2005 na Torwarze, kiedy dostał takie bęcki, że długo do siebie dochodził po wyborach prezydenckich, gdy przegrał ze śp. panem prezydentem Lechem Kaczyńskim, to wtedy – jak niektórzy dziennikarze pisali –  za namową psychologa społecznego sformułował tę politykę, którą z kolei dziś po latach możemy celnie za Piotrem Zarembą nazwać przemysłem pogardy – stwierdził wiceprezes PiS.

– Ten przemysł pogardy zakończył się m.in. tragedią smoleńską – oświadczył Brudziński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!