Brudziński: UE albo przyzna rację Polsce, albo przestanie istnieć

Fot. Facebook.com/JoachimBrudzinski

Eurodeputowany PiS Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl podkreślił, że Unia Europejska przestanie istnieć, jeśli nie zajmie identycznego jak Polska stanowiska w sprawie migrantów.

REKLAMA

Były minister spraw wewnętrznych stwierdził, że „Unia Europejska musi dzisiaj przyznać rację takim krajom, jak Polska, jak Węgry, które od początku były sceptyczne wobec tej polityki otwierania szeroko drzwi”.

W przeciwnym wypadku „Unia Europejska przestanie istnieć, bo nie poradzi sobie z tym niekontrolowanym napływem nie setek tysięcy, ale milionów ludzi, którzy w poszukiwaniu lepszego i wygodniejszego życia, będą tutaj tę Europę, nasz dom europejski szturmować”.

Zdaniem Brudzińskiego UE musi zmienić swój charakter. Polityk PiS przypomniał, że debatę w tej sprawie zaproponował „pan premier, pan prezes Jarosław Kaczyński” i taka debata się toczy.

REKLAMA

– Oczywiście niezaprzeczalnym faktem pozostaje chęć pozostawania Polski w strukturach UE i tu rząd polski mówi to bardzo wyraźnie, że UE – tak, ale taka jest opisana i zapisana w traktatach europejskich. Taka jaka przyświecała idei ojców założycieli. My wstępowaliśmy do Unii Europejskiej Schumana, Adenauera, de Gaspariego, Monneta, a nie wstępowaliśmy do UE Timmermansa, Verhofstadta, Spurek, czy Biedronia – oświadczył Brudziński.

Podziel się: