Fot. Facebook.com/JoachimBrudzinski

Europoseł PiS Joachim Brudziński skrytykował zachowanie posłów opozycji podczas środowych obrad Sejmu, podczas których PiS z pomocą posłów Pawła Kukiza przeforsowało projekt ustawy medialnej, która może doprowadzić do likwidacji TVN24.

„Cierpliwie robimy to, co obiecaliśmy Polakom”, napisał na Twitterze były szef MSWiA.

Odnosząc się do posłów opozycji protestujących przeciwko łamaniu regulaminu Sejmu przez marszałek Elżbietę Witek i przeprowadzeniu przez nią reasumpcji przegranego przez PiS głosowania w sprawie odroczenia obrad izby, Brudziński stwierdził, że  „pokrzyczeli, w paroksyzmach wściekłej bezsilności dali pokaz »oksfordzkiego” buractwa«”.

„Nie pomógł im #krulUE, ani egzaltowane tyrady red. Lisa. Przegrali”, napisał europoseł partii Jarosława Kaczyńskiego. Podkreślił przy tym, że „»demokraci« od siedmiu boleści kwestionują demokratyczną większość”.  Jak stwierdził, posłowie Platformy Obywatelskiej to „PObudzeni i rozedrgani od bezsilnej nienawiści i agresji »demokraci«”.

Zdaniem Brudzińskiego opozycji nie uda się odsunąć PiS od władzy. „Jedynymi, którzy mogą nas odsunąć od władzy, to Polacy przy urnach wyborczych. Naiwna jest nadzieja, że przestraszymy się Tuska, Giertycha czy zwołanej przez totalnych i TVN24 agresywnej dziczy pod Sejmem”, oznajmił wiceprezes PiS.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę