kobieta zaatakowana na dworcu pkp powiśle
fot. Mateusz Włodarczyk
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Pewna kobieta przeżyła w sobotę osobisty horror na stacji PKP Powiśle w Warszawie. Nieznajomy mężczyzna zaatakował ją i próbował zaciągnąć do parku! Mało brakowało, żeby napastnikowi udało się osiągnąć swój cel. Na szczęście w pobliżu znajdowali się młodzi ludzie, którzy szybko ruszyli kobiecie z pomocą. Poszkodowana doznała lekkich obrażeń – miała poranione palce i naderwane paznokcie.

Jak wynika z relacji kobiety – zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 maja, na schodach od kas na peron, na stacji PKP Powiśle w Warszawie. Atak wydarzył się ok. północy. Ofiara opisała przerażające doświadczenia w mediach społecznościowych.

„Złapał mnie na poziomie peronu i próbował wciągnąć w stronę parku (w tamtym miejscu jest „taras” łączący schody peronowe z równoległymi schodami z mostu do parku). Naprawdę niewiele brakowało, trzymałam się poręczy i ściany i krzyczałam jak tylko mogłam najgłośniej” – napisała kobieta. Dodała, że na szczęście stacja nie była opustoszała i z pomocą ruszyła jej młodzież, która znajdowała się w tym czasie w pobliżu.

„Dziękuję młodym ludziom, którzy odprowadzili mnie na dół i pomogli się uspokoić. Szczęśliwie skończyło się na poranionych palcach i naderwanych paznokciach” – pisze ofiara napaści w poście, cytowanym przez „Super Express”.

Zboczeniec zaatakował kobietę na dworcu PKP Powiśle. Sprawca napaści został zatrzymany przez policję

Kobieta poinformowała, że sprawa została zgłoszona na policję, która bardzo szybko schwytała zboczeńca. Okazało się, że funkcjonariusze złapali sprawcę w pobliżu miejsca, gdzie doszło do napaści. Kobieta wspomina w poście, że ta okolica była niegdyś znana z wielu napaści i szwędających się zboczeńców.

„Dotarli do monitoringu i dziś w nocy (poniedziałek, 29 maja – red.) dostałam wiadomość, że prawdopodobnie mają sprawcę i zapraszają mnie do siebie. Właśnie wyszłam z komisariatu. Faktycznie mają go!!!!!! Po sprawdzeniu monitoringu wczoraj późnym wieczorem policja zatrzymała go…. w tejże właśnie okolicy” – poinformowała autorka wpisu.

Wpłynięcie takiego zgłoszenia oraz zatrzymanie napastnika potwierdził w rozmowie z „SE” asp. szt. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji. „Wpłynęło oficjalne zawiadomienie. Zatrzymaliśmy do sprawy 38-letniego mężczyznę. Trwają czynności” – poinformował policjant.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!