Pixabay.com

17-letni uczeń został aresztowany pod zarzutem zabójstwa! Nastolatek miał zamordować swoją nauczycielkę nożem. Według niemieckich mediów powodem zbrodni miały być problemy ucznia z nauką. W dniu ataku nastolatek został wydalony z placówki na jeden dzień.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 stycznia w Nadrenii-Północnej Westfalii w Niemczech. W budynku szkoły w Ibbenbueren 17-latek spotkał się z 55-letnią nauczycielką – zaraz potem doszło do krwawego ataku. „Młody człowiek zaatakował ją i zabił nożem” – podaje niemiecki dziennik „Der Spiegel”.

Motyw ataku zostanie ustalony przez śledczych w dochodzeniu. Oficjalnie przyczyny zabójstwa są na razie nie jasne.

Horror w niemieckiej szkole! 17-latek wszedł do klasy z nożem, po czym zadźgał 55-letnią nauczycielkę

Niemniej, według niemieckich mediów motywem sprawcy zamordowania 55-letniej nauczycielki mogły być jego problemy w szkole. We wtorek 17-latek został wydalony z placówki edukacyjnej na jeden dzień. Kilka godzin później wrócił do opustoszałej już klasy, aby być z 55-latką sam na sam. Wówczas doszło do śmiertelnego ataku.

Kiedy nauczycielka leżała już martwa, 17-letni sprawca sam powiadomił służby ratunkowe.

To już drugi tego typu incydent w tym tygodniu. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych. Wówczas 6-letni chłopiec przyniósł do klasy w szkole podstawowej broń palną. Na zajęciach wycelował pistolet w kierunku nauczycielki, po czym wystrzelił. Ciężko ranna kobieta została przetransportowana do szpitala.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!