Na Wyspach coraz więcej Brytyjczyków okazuje swoje niezadowolenie z Brexitu, domagając się między innymi rozpisania drugiego referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Nikt jednak nie wpadł jeszcze na tak oryginalny sposób demonstrowania swojego niezadowolenia z Brexitu jak 28-letni Andy Pardy.

Ten młody Brytyjczyk postanowił zamanifestować swój sprzeciw na mapie Europy, odbywając podróż wzdłuż trasy układającej się w litery „STOP BREXIT”. Andy Pardy samochodem wyposażonym w nadajnik GPS pokona w tym celu 30 tysięcy kilometrów i odwiedzi aż 32 europejskie państwa. Połączone punkty na mapie Europy, które przejedzie Brytyjczyk, utworzą na mapie kontynentu właśnie napis „STOP BREXIT”.

Podróżując od listopada przez Anglię, Szkocję i Irlandię, a następnie odwiedzając Skandynawię, Pardy nakreślił już litery „S”, „T” i „O”. Teraz jest w Finlandii, gdzie kończy się litera „P”. Podczas swojej wyprawy Brytyjczyk odwiedzi też dwukrotnie Polskę. Kreślenie litery „X” zakończy w Łodzi, zaś kończąc literę „I” dotrze do Warszawy i Lublina.

– To nasze ostatnie lato w Unii Europejskiej. Z tej okazji zdecydowałem skorzystać z koncepcji swobody poruszania się po UE i odbyć pożegnalne tournée – wyjaśnił Pardy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę