PAP

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss przyznała, że Rosja jest „mniej godna zaufania, niż Związek Radzieci”. Jej zdaniem Putin może zaatakować Mołdawię i Gruzję, a sama wojna może potrwać nawet 10 lat.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad dwóch miesięcy, a jej skutki odczuwalne są w całej Europie. Słowa brytyjskiej minister mogą więc spowodować, że mieszkańcy wielu państw nie będą zadowoleni.

Truss powiedziała, że „wojna rozpętana w Ukrainie może potrwać nawet 10 lat. Dodała, że Rosja rządzona przez „zdesperowanego zbójeckiego operatora”, którym jest Władimir Putin jest „mniej godna zaufania niż Związek Radziecki”.

Politycy z Zachodu obawiają się, że jeśli Władimir Putin wygra wojnę, posunie się jeszcze dalej i zaatakuje Gruzję lub Mołdawię. To z kolei doprowadzi do nędzy w Europie i katastrofalnych konsekwencji.

Brytyjska minister przekonywała, że ​​kryzys w Ukrainie musi być katalizatorem zmiany podejścia Zachodu do bezpieczeństwa międzynarodowego. Truss powiedziała, że ​​Wielka Brytania powinna wzmocnić swoją armię, jednocześnie budując sojusze z wolnymi narodami na całym świecie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę