REKLAMA

Herbata bąbelkowa
YouTube | Mind Over Munch

Bubble tea czyli bąbelkowa herbata podbija ostatnio rynek w Polsce. Można ją kupić w opcji „na wynos” w wielu miejscach. Warto jednak zaznaczyć, że nierzadko herbata ta kosztuje niemało, a dodatkowo jej skład daleki jest od idealnego. Okazuje się jednak, że popularną herbatę można zrobić w domu i to dosłownie za grosze!

REKLAMA

Do przygotowania bubble tea potrzebne nam będzie przede wszystkim esencja herbaty. Tutaj mamy pełną dowolność i możemy wybrać ten rodzaj herbaty, który najbardziej lubimy. Potrzebny nam będzie także syrop, tutaj smak również jest dowolny oraz najważniejszy składnik czyli tapioka.

W artykule Onetu, Katarzyna Bosacka zaznaczyła, że tapioka kosztuje zaledwie 7 zł za 375 gram. Z takiej ilości możemy wykonać około 30 herbat, a więc tapioka na jedną herbatę będzie nas kosztować około 35 groszy!

REKLAMA

Przygotowanie bubble tea w domowej wersji jest niezwykle łatwe. Zaczynamy od gotowania tapioki. Mimo, że na opakowaniu zalecany czas gotowania to 15 minut, my powinniśmy to robić przez około 30 – 45 minut. Następnie tapiokę zostawiamy pod przykryciem do całkowitego wystudzenia.

Kiedy tapioka wystygnie możemy zabrać się do przygotowania bubble tea. W wysokiej szklance umieszczamy kuleczki tapioki i zalewamy je ulubionym syropem. Następnie dodajemy wodę i esencję ulubionej herbaty. Proporcje są dowolne, w zależności od tego, jak mocną herbatę chcemy uzyskać. Teraz możemy już cieszyć się domową herbatą bąbelkową!

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA