Budka: Hołownia jest zagrożeniem dla Trzaskowskiego

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził w rozmowie z „Magazynem TVN24”, że niezależny kandydat Szymon Hołownia może być niebezpiecznym przeciwnikiem w wyborach prezydenckich dla Rafała Trzaskowskiego.

– Zdaję sobie sprawę, że Hołownia wstrzelił się w niszę – powiedział Budka. – Dla mnie jako dla lidera Platformy to, co dzieje się wokół Szymona Hołowni, jest potencjalnym zagrożeniem – oświadczył.

Czytaj także:  „Było dużo przekleństw, co drugie słowo to k***a”. Oburzony Wałęsa wyszedł ze sztuki o „Solidarności” i poszedł na piwo

Lider PO podkreślił jednocześnie, że bierze całkowitą odpowiedzialność za wystawienie do wyborów Trzaskowskiego w miejsce wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oświadczył również, że podda się weryfikacji władz partii jako przewodniczący PO, jeśli Trzaskowski nie wejdzie do drugiej tury wyborów.

– Jeżeli nastąpi „katastrofa wyborcza”, to poproszę o wotum zaufania ze strony Rady Krajowej – poinformował Budka. W jego opinii odpadnięcie Trzaskowskiego w pierwszej turze może być „początkiem końca Platformy”.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.