Budka: Kaczyński uciął język polskiej dyplomacji

REKLAMA

Odbudowa relacji Polski wewnątrz UE, przywrócenie partnerskich relacji z USA oraz skuteczna, sprawcza polityka wschodnia – takie trzy filary programu politycznego „Bezpieczna Polska” zaprezentowali w sobotę w Warszawie liderzy Platformy Obywatelskiej. Skrytykowali jednocześnie politykę zagraniczną PiS.

Borys Budka ocenił, że Polska tak samotna jak obecnie nie była od czasów rozbiorów. – Kaczyński uciął język polskiej dyplomacji i zabił polską politykę zagraniczną – oświadczył lider PO.

REKLAMA

Polityk opozycji pytał, czy ktoś w Europie zna nazwisko obecnego szefa polskiej dyplomacji lub jego poprzednika. – Wojska Putina gromadzą się na wschodzie, co dzień prowokuje nas Łukaszenka, a polska dyplomacja nie jest w stanie w żaden sposób skutecznie na to odpowiedzieć. Polska zniknęła z międzynarodowej polityki – mówił Budka.

Przewodniczący Platformy zastanawiał się, czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie, jeśli rząd pozostaje jednocześnie w konflikcie z Unią Europejską, a prezydent przez wiele tygodni zwleka z wysłaniem oficjalnych gratulacji nowemu prezydentowi USA. – Czy możemy ufać premierowi, który w trudnych dla Europy czasach, gdy Rosja eskaluje konflikt z Ukrainą, chce politykę zagraniczną budować na sojuszu z Matteo Salvinim i Viktorem Orbanem – dwoma największymi, bezkrytycznymi wielbicielami Putina w Unii Europejskiej? – pytał Borys Budka.

Udostępnij: