Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka skomentował w Polsat News podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę Karty Rodziny i skrytykowanie przez głowę państwa ideologii LGBT. W ocenie polityka opozycji Karta Rodziny i ochrona rodziny to jedynie „temat zastępczy”. – PiS nie ma pomysłu na Polskę, nie wie, jak obronić przed opinią to, że mieliśmy do czynienia ze słabym prezydentem, sterowanym pilotem z Nowogrodzkiej – stwierdził Budka.

– My rozmawiamy o inwestycjach w każdym powiecie, o pomocy dla wykluczonych społecznie. Rafał Trzaskowski podaje konkretne propozycje dla osób, które powinny wymienić piece, by nie płacili tyle za gaz i prąd. To są tematy, którymi żyją Polacy. Mówimy o miliardach złotych na polską służbę zdrowia, o domach kultury (…) Mogę tylko współczuć nam wszystkim, że mamy u sterów władzy ludzi, którzy mają obsesję na punkcie światopoglądu i spraw związanych z seksualnością – mówił szef PO.

– Nie wiem, dlaczego ta władza tak czepia się edukacji seksualnej. Zamiast rozmawiać o problemach Polaków, Morawiecki i sztab prezydenta Dudy mówią ciągle o seksie – ocenił Borys Budka.

Polityk zaznaczył, że tematy poruszane przez sztab prezydenta i samego Andrzeja Dudę są oderwane od rzeczywistości. – Temat jakiejś ideologii jest zastępczy, nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT – to tak, jak byśmy mówili, że jest ideologia osób mających niebieskie oczy. Nie straszmy Polaków, stańmy do debaty – zaapelował Budka.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat