Politycy Koalicji Obywatelskiej nie mają wątpliwości, że prorządową TVP Info należy zlikwidować i zbierają podpisy pod projektem ustawy ws. zlikwidowania publicznej telewizji informacyjnej.

– Infantylne plansze w TVPiS przed orędziem marszałka Tomasza Grodzkiego tylko potwierdzają, że z telewizją nie ma ona nic wspólnego. Należy ją zlikwidować. A potem zbudować prawdziwą telewizję publiczną – rzetelną, obiektywną i kontrolowaną przez obywateli – oświadczył Borys Budka, odnosząc się do orędzia marszałka Senatu w TVP, przed którym widzowie telewizji publicznej ujrzeli czarną planszę z napisem „Tu powinien być Twój ulubiony mecz”, nawiązującą treścią i stylistyką do protestu mediów.

Przed wystąpieniem Tomasza Grodzkiego w telewizyjnych „Wiadomościach” reporter poinformował, że ze względu na mecz Bayernu Monachium w finale Klubowych Mistrzostw Świata szef TVP Jacek Kurski miał proponować, by orędzie marszałka Senatu zostało wyemitowane po transmisji.

– Kancelaria Senatu nie zgodziła się na odłożenie wystąpienia marszałka, uznając, że powinno zostać wyemitowane albo w czasie „Wiadomości”, albo zamiast meczu. Ktoś złośliwy całą sytuację mógłby skomentować w ten sposób – wyjaśnił Dominik Cierpioł. Wtedy na ekranie pojawiła się wspomniana plansza.

Lider Platformy Obywatelskiej uznaje tę sytuację za skandaliczną, podobnie jak cały propagandowy przekaz Telewizji Polskiej, i zapowiada wielkie zwolnienia w TVP, jak tylko opozycja dojdzie do władzy.

„Nikt, kto dziś bierze udział w masowym okłamywaniu masowym okłamywaniu Polaków, nie znajdzie w niej miejsca”, napisał Borys Budka na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę