Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w od początku 2018 roku do użytku oddanych zostało niespełna 300 kilometrów nowych dróg. Przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do końca grudnia, kierowcy będą mogli pojechać dodatkowymi drogami o łącznej długości 50 kilometrów.

GDDKiA dokonała pierwszych podsumowań kończącego się 2018 roku. Wedle raportu, od początku stycznia Dyrekcja zawiązała umowy na łączną kwotę ponad 20 miliardów złotych, które przełożyły się na wybudowanie 282,5 kilometra nowych dróg na terenie całego kraju. Liczba ta od kilku dni jest jeszcze wyższa, bowiem kierowcy mogą już jeździć 17-kilometrowym odcinkiem trasy S7 między Chęcinami a Jędrzejowem (woj. świętokrzyskie).

To jednak nie koniec, jeśli chodzi o realizację inwestycji w 2018 roku. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, na święta będziemy mogli jeździć kolejnymi nowymi drogami. Do końca grudnia planowane jest oddanie 4-kilometrowego odcinka S7 między Chęcinami i Jędrzejowem (dokończenie inwestycji).

Dokończenie budowy dotyczy również zachodniej części naszego kraju. Do końca grudnia mają zostać uruchomione dwa odcinki trasy S3. Pierwszy z nich znajduje się w województwie lubuskim, pomiędzy Niedoradzem, a Nową Solą. Idąc na południe, w przeciągu kilkunastu dni powinien zostać otwarty 30-kilometrowy fragment drogi w województwie dolnośląskim (między Lubinem i Polkowicami).

Czwarty odcinek to część drogi S5 w województwie wielkopolskim. To odcinek węzła autostrady A2 w Głuchowie, aż do Wronczyna. Cały odcinek liczy 17 kilometrów, a kierowcy mają nim pojechać jeszcze w grudniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę