Bulwary nad Wisłą w Warszawie zamknięte! Fala kulminacyjna przechodzi przez stolicę!

Fala kulminacyjna na Wiśle dociera do Warszawy. 523 cm – na tyle sięga już poziom wody. Mieszkańcy Mazowsza otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegawczy SMS.

   

We wtorek i środę przez Warszawę będzie przechodzić fala wezbraniowa. Mieszkańcy Mazowsza w poniedziałek po południu dostali SMS o treści: „Uwaga! Fala wezbraniowa na Wiśle w woj. mazowieckim – kulminacja we wtorek i środę. Nie zbliżaj się do rzek”. Bulwary nad Wisłą zamknięto w poniedziałek wieczorem. Nieczynne są także śluzy wałowe i wrota Portu Czerniakowskiego. Na teren międzywala obowiązuje zakaz wchodzenia. Wszystko podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

Rządzący stolicą podkreślają, że brzegi rzeki są na bieżąco monitorowane przez służby mundurowe i miejskie. Rafał Trzaskowski zdecydował podczas posiedzenia miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o prewencyjnym zamknięciu wejścia na bulwary. Zdemontowano również pomost przy moście Poniatowskiego. – Właściciele nadwiślańskich klubokawiarni otrzymali od miasta informację o fali wezbraniowej z prośbą o dokładne zabezpieczenie lokali i zamknięcie kanalizacji, opróżnienie pojemników na śmieci, a także zabranie krzeseł i stolików. Kozy i owce pasące się na wyspie przy moście Gdańskim ewakuowano na obrzeża miasta – można przeczytać na stronie Urzędu Miasta w Warszawie.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News