W liście otwartym lokalnych członków Platformy Obywatelskiej pojawił się apel do pozostałych członków partii, aby w wewnętrznych wyborach wybrali nowy zarząd na wszystkich szczeblach, łącznie z przewodniczącym.

Autorami listu, którzy ubolewali nad obecną kondycją ich partii, są: były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, Aleksander Arabadźić, Ligia Krajewska oraz Jacek Duchnowski. Napisali oni m.in.: – Od dwóch lat jesteśmy świadkami bezprecedensowego procesu niszczenia polskiego państwa przez Prawo i Sprawiedliwość. W szczególności niszczone są konstytucyjne podstawy demokratycznego państwa prawa, demolowane są kolejne obszary naszego życia, takie jak edukacja, służba zdrowia, siły zbrojne, czy polityka zagraniczna.

Warszawscy politycy uważają, że jedyną siłą, która może zatrzymać działania PiS jest dziś Platforma Obywatelska, która „ma potencjał, aby wraz z innymi partiami opozycji odsunąć od władzy w najbliższych wyborach parlamentarnych rządzący dziś PiS”.

Oceniając sytuację macierzystej partii stwierdzili: – Od dłuższego czasu z niepokojem obserwujemy, że ten tkwiący w Platformie Obywatelskiej potencjał nie jest w pełni wykorzystywany i rozwijany. Część obecnego kierownictwa partii nie wyciągnęła praktycznie żadnych wniosków z przegranych wyborów parlamentarnych.

Zdeterminowani politycy nawołują do zmian, dzięki którym partia urośnie w siłę, co zwiększy szansę na wygraną w wyborach: – Ciągłe bezrefleksyjne powtarzanie miałkich intelektualnie frazesów nie zainspiruje wyborców. Czas na refleksję. Naszym zdaniem tylko wewnętrznie odnowiona i wzmocniona Platforma może efektywnie zmobilizować miliony Polek i Polaków do zatrzymania skutków tzw. dobrej zmiany. Dlatego apelujemy do wszystkich członków Platformy Obywatelskiej, parlamentarzystów, członków Rady Krajowej i innych kierowniczych gremiów o jak najszybsze przeprowadzenie wyborów wewnętrznych w Platformie Obywatelskiej, przeprowadzenie wyborów na wszystkich szczeblach władz wraz ze stanowiskiem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!