Wczoraj wieczorem wszyscy zainteresowani mogli oglądać debatę wyborczą kandydatów na prezydenta Warszawy. Głosy są różne i podzielone. Jedni uważają, że całą debatę wygrał Patryk Jaki, inni natomiast, że przeciwnicy nie dali mu szans. Najwięcej kontrowersji podczas debaty wzbudziła wypowiedź Jakiego, który oświadczył, że jest w stanie zrezygnować ze swojego członkostwa w Solidarnej Polsce, ponieważ nie chce partyjności. – Chcę być prezydentem wszystkich warszawiaków – mówił. Wyzwanie rzucił Rafałowi Trzaskowskiemu, aby także stał się kandydatem bezpartyjnym i żeby nie kontynuował prezydentury Gronkiewicz-Waltz.

– Patryk Jaki tak bardzo wstydzi się swojej partii, że chce z niej wystąpić. W sumie mu się nie dziwię – odparł Trzaskowski podczas debaty. Jedni zarzucają mu, że nie odniósł się do słów Jakiego, czyli do bezpartyjności i uczciwej prezydentury, inni, że Patryk Jaki po tym ciosie był jak oszołomiony.

Do całej sytuacji na Twitterze odniósł się także Roman Giertych, który oświadczył, że właśnie to oświadczenie Jakiego było jednym z ważniejszych punktów debaty. Stwierdził, że Jaki się ośmieszył, a Trzaskowski w odpowiedzi wyprowadził taki cios, że Patryk Jaki resztę debaty był rozbity.

A wy oglądaliście debatę? Co o niej myślicie?


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!