Burze, ulewy, grad, wiatr – lepiej nie wychodzić z domu!

Nad południowo-wschodnią i centralną Polską przechodzą dziś od rana burze. Zjawiskom towarzyszy też grad, bardzo silny wiatr i ulewy. W wielu regionach widoczność zasłania też bardzo silna mgła.

   

Burza przed godziną 7 przechodziła przez Warszawę, wcześniej w okolicach Góry Kalwarii i Piaseczna, Zamościu, Kozienicach, Krasnobrodzie. Burze od rana przechodzą też nad Białymstokiem i na północ od miasta. Grzmi i błyska również w Łodzi i okolicach. Wyładowania przesuwają się w kierunku północno-zachodnim.

Zjawiskom towarzyszą bardzo ciepłe temperatury. Termometry wskazują około 25 st. Celsjusza. W wielu regionach wystąpiły też duże mgły. Utrudniały one jazdę kierowcom. Widoczność spadła nawet do 100 m. Mgły wystąpiły przede wszystkim w Małopolsce i na Pomorzu.

   

Burze mogą pojawić się dziś niemal w całym kraju. IMiGW przedłużył alerty. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z opadami gradu wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Burze najbardziej gwałtowne, a do tego z gwałtownymi ulewami mają wystąpić na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu, w Świętokrzyskiem, Łódzkiem.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News