Do Internetu trafiło mrożące krew w żyłach nagranie pokazujące, jak wielki byk tratuje matkę z dzieckiem. Zwierzęciu udało się uciec podczas transportowania do rzeźni.

Groźna sytuacja miała miejsce w Chinach w mieście Heyuan. Byk miał trafić do pobliskiej rzeźni, ale uciekł z transportu i zaczął pędzić ulicą.

Matka trzymająca dziecko starała się obronić przed agresywnym zwierzęciem, ale w końcu maluch jej wypadł z rąk. Na szczęście nagle ktoś z jej domu wybiegł i zabrał dziecko w bezpieczne miejsce. Kobieta w tym czasie broniła się przed bykiem i w końcu jej także udało się dostać do budynku.

Policjanci wezwani przez świadków po uzyskaniu zgody z wydziału bezpieczeństwa wewnętrznego zastrzelili byka. Służby poinformowały lokalne media, że matka i dziecko są bezpieczne.

– Byk został zabrany do rzeźni. Uciekł podczas podróży. Po ucieczce zranił kobietę w wieku 30 lat. Odniosła lekkie obrażenia, ale jej dziecko nie ucierpiało. Od razu wzięliśmy udział w tym zdarzeniu i zastrzeliliśmy byka – poinformował rzecznik posterunku Xicheng.

Kobiecie nic poważnego się nie stało i ma jedynie drobne obrażenia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę