Fot.Twitter,com/pisorgpl

Od czwartku droga ekspresowa S19  nosi nazwę „Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”. W uroczystości nadania drodze patrona uczestniczyli najważniejsi politycy PiS na czele z prezesem tej partii Jarosławem Kaczyńskim.

REKLAMA

– Mój brat miał jednolity życiorys i był człowiekiem dobrym i życzliwym. Pomagał innym, gdy tylko mógł. Był bardzo dobrym prawnikiem i pomógł bardzo wielu ludziom, dzięki swoim możliwościom – mówił Kaczyński podczas uroczystości.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę, że droga jest elementem realizacji koncepcji Międzymorza. – Dziś istnieje wielki plan na przeszło 600 mld euro, żeby z Międzymorza stworzyć pewną całość i ta droga jest elementem tego całego planu, dlatego powinna ona nosić imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – stwierdził.

REKLAMA

Prezes PiS podkreślił, że nie byłoby możliwe odzyskanie przez Polskę niepodległości, gdyby nie jego brat. – Bez niego  nie powstałoby Porozumienie Centrum, pierwsza partia autentycznie antykomunistyczna i jednocześnie racjonalna – oznajmił prezes PiS.