Mający trzy promile alkoholu we krwi mężczyzna został zatrzymany przez policję i odpowie za bestialstwo wobec zwierząt. Podejrzany został przyłapany na gorącym uczynku, uderzając kotem o chodnik.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Modliborzyce w województwie lubelskim (powiat janowski). 36-latek stał na moście i bestialsko znęcał się nad kotem, uderzając nim o chodnik. Na szczęście na miejscu pojawił się policjant, jadący akurat na służbę. Kiedy zauważył, co robi mężczyzna, natychmiast się zatrzymał i odebrał mężczyźnie zwierzę.

Niedługo po ujęciu pijanego i agresywnego mężczyzny, na miejscu zdarzenia pojawił się patrol policji. Po szybkiej akcji, znęcający się nad kotem podejrzany został przewieziony na najbliższy komisariat, gdzie przeprowadzono badanie alkomatem. To właśnie wtedy okazało się, że w jego krwi znajdowały się aż trzy promile alkoholu.

Najważniejsze jest to, że zwierzę przeżyło. Kot został przetransportowany do weterynarza, gdzie będzie dochodził do siebie. 36-latek z kolei niebawem usłyszy zarzuty. Według polskiego prawa, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę