Andrzej Tracz, radny z Chojnowa w powiecie legnickim, zawiesił swoje członkostwo w PSL po tym, jak przedstawiciele jego partii utworzyli koalicję z PiS w radzie powiatu. „Byłoby mi wstyd przed moimi wyborcami”, napisał Tracz, wyjaśniając powody swojej decyzji.

Na swoim profilu na Facebooku zawieszenie członkostwa w PSL Andrzej Tracz nazwał „jedynym honorowym rozwiązaniem w obecnej sytuacji”. Nowo wybrany radny w rozmowie z portalem naTemat.pl powiedział, że gdyby przewidział przed wyborami, że w jego powiecie PSL porozumie się z PiS, to „na 110 procent” nie wziąłby w nich udziału.

Radny tłumaczy, że nie akceptuje współpracy z PiS, ponieważ – jako nauczyciel w chojnowskim gimnazjum – widzi, jakie są skutki wprowadzanej przez partię rządzącą reformy oświaty. – Nie bardzo widzę pole do współpracy – mówi Andrzej Tracz i podkreśla, że widzi za to „te wszystkie rzeczy, które chluby nie przynoszą”.

Na facebookowym profilu Tracza pojawiło wiele pozytywnych komentarzy. Można przeczytać w nich: „Szacunek, jesteś wielki”, „Panie Andrzeju, wyborcy są z pana dumni”, „Na to liczyłam, głosując na pana”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę