– Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego – poinformował w środę rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Zawiadomienie o przestępstwie złożył sam Kuchciński. Polityk został już przesłuchany.

O śledztwie jako pierwsze poinformowało Radio Zet. Rozgłośnia na stronie internetowej pisze, że chodzi o wypowiedzi byłego agenta CBA Wojciecha J. o tym, że istnieje nagranie wideo z wizyty Marka Kuchcińskiego w agencji towarzyskiej, które ma dokumentować kontakty seksualne marszałka Sejmu z 14-latką.

Wojciech J. złożył też zawiadomienie do prokuratury dotyczące niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA w tej sprawie.

Do rzekomej afery obyczajowej z udziałem prominentnego polityka PiS odniósł się już w poniedziałek podczas konferencji w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Ze zdumieniem w mediach czytam, że polska prokuratura dysponuje materiałami, nagraniami z agencji towarzyskiej, które miałyby w negatywnym świetle przestawiać jakoby marszałka Kuchcińskiego. Chciałbym to jasno powiedzieć – to są kłamstwa – oświadczył Ziobro.

Jak wyjaśnił, ani prokuratura, ani policja nie zabezpieczyły żadnych nagrań w prowadzonym śledztwie. – Więc informacje powtarzane w mediach, że te nagrania są, są kompletnym kłamstwem i proszę nie dajcie się nabierać – zapewnił Ziobro.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę