CBA zatrzymało byłego b. komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Trwa przeszukanie w jego mieszkaniu

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował dziś, że „Gdańscy agenci CBA zatrzymali b. komendanta głównego policji Zbigniewa M.” Sprawa dotyczy przestępstw urzędniczych.

   

O przeszukaniu domu i zatrzymaniu Maja jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Stacja podała, że agenci CBA pojawili się w mieszkaniu b. komendanta w Kaliszu. Gdy procedura przeszukania domu dobiegnie końca, będzie przewieziony celem przesłuchania, a następnie mają mu być przedstawione zarzuty.

Te doniesienia prasowe zostały potwierdzone przez Kaczorka. – Gdańscy agenci CBA zatrzymali dziś byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M. Chodzi o przestępstwa urzędnicze – wyjaśnia i zaznacza, że podejrzany będzie przetransportowany do podkarpackiego wydziału prokuratury.

   

RMF FM podało, że agenci zjawili się w mieszkaniu Maja po godzinie 6 rano. Nieoficjalnie mówi się o tym, że zarzuty mają dotyczyć przekroczenia uprawnień. W tej samej sprawie dokonano zatrzymania także dwóch szefów delegatur Biura z Poznania i Łodzi.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News