Najwyraźniej Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie próżnują i starają się tropić wszelkie nieprawidłowości w wydawaniu publicznych pieniędzy. Właśnie dokonali zatrzymania dwóch łódzkich urzędników. Chodzi o dyrektora łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu, a także naczelnika z zarządu inwestycji miejskich.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA podał do wiadomości publicznej, że motywem zatrzymania mają być nieprawidłowości w inwestycjach infrastrukturalnych w regionie. Była to konkretnie przebudowa Trasy Górna i trasy W-Z w Łodzi.

Jak się okazuje nie są to jedyne zarzuty postawione urzędnikom. Na koncie mają także mieć przekroczenie uprawnień celem pozyskania korzyści majątkowej. W tym przypadku chodziło o zamówienie na projekt przebudowy gazociągu i likwidacji już działającego. W tej sprawie dyrektor i naczelnik narazili na szkodę interes publiczny.

W tym postępowaniu jest to kolejny etap stawianych zarzutów wobec kolejnych osób. Już sześciu osobom postawiono wcześniej podobne. Był to m.in. ponownie zatrzymany b. dyr. ZDiT, a aktualnie dyrektor zasiadający w jednej z łódzkich budżetowych spółek. Rok temu w marcu prokuratura przedstawiła mu zarzuty przyjmowania łapówek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę