Prokuratura Regionalna w Szczecinie wydała polecenie, aby funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. Do akcji doszło dziś rano. Będą postawione im zarzuty o charakterze urzędniczym. Zatrzymanie byłego przewodniczącego KNF wraz z urzędnikami dotyczy sprawy SKOK Wołomin.

Jak poinformowano, zarzuty będą postawione dopiero, kiedy podejrzani zostaną doprowadzeni do szczecińskiej prokuratury. – Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy – poinformowała Prokuratura Krajowa.

– Czynności z zatrzymanymi trwają, po ich zakończeniu zostaną przekazani do szczecińskiej prokuratury regionalnej – poinformował Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA. Do zatrzymań doszło w Warszawie oraz jej okolicach. Po zakończeniu wszystkich czynności oraz przeszukaniu mieszkań wszyscy podejrzani zostaną przewiezieni w asyście agentów Biura do Szczecina.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!