– Patriotyzm nie polega na tym, żeby się dać grabić władzy, która jest wyrodna. Polega na tym, żeby rozwijać swoje talenty i swój biznes i być może zamiast tracić tu pieniądze bez potrzeby, pomnażać je gdzie indziej po to, żeby kiedyś wrócić gdy zmienią się warunki – skomentował skutki polityki PiS znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

– Polak nie jest lepszy od tego, że da się złupić Jarosławowi Kaczyńskiemu, a Polska nie jest lepsza dlatego, że płacimy większy ZUS – stwierdził Cejrowski w nagraniu opublikowanym w internecie.

Cejrowski nie ma wątpliwości, że polityka prowadzona przez PiS prowadzi wprost do krachu gospodarczego w Polsce.

W tym kontekście publicysta ostro skrytykował prezesa PiS za jego wypowiedź dotyczącą przedsiębiorców. Kaczyński stwierdził podczas jednej z konwencji, że jeśli nie podobają im się zapowiadane przez partię rządzącą zmiany dotyczące m.in. płacy minimalnej, to powinni zając się czymś innym.

Cejrowski ocenił, że jeśli te zmiany wejdą w życie to więksi przedsiębiorcy, w tym on sam, „uciekną z Polski, bo tu nie da się wytrzymać w którymś momencie”. – Jarosław Kaczyński ostatnio takiego babola walnął, albo cynicznie – jak Machiavell – zrobił to celowo – stwierdził podróżnik, nawiązując do słów prezesa PiS.

Odnosząc się do pomysłu PiS wypłaty 13. i 14. emerytury, Cejrowski powiedział, że „Jarosław Kaczyński kupczy nieprawnie pieniędzmi z ZUS-u rozdając trzynastkę i czternastkę”. Spytał jednocześnie Kaczyńskiego i rząd „dlaczego nie podzielą trzynastki na dwanaście i nie dołożą stówki co miesiąc, co dla emeryta byłoby znacznie korzystniejsze”.

– Ano dlatego, że ta trzynastka to nic innego jak kiełbasa wyborcza! – skomentował intencje PiS. Według Cejrowskiego dodatkowa emerytura to rozwiązanie „nielegalne i niekonstytucyjne, żeby z ZUS-u do którego wpłacamy wypłacać dodatkowe emerytury, skoro umowa była na 12 emerytur”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę