– To jest duża branża, więc z punktu widzenia wyłącznie ekonomicznego, wrogiem Polski jest każdy, kto likwiduje fermy futerkowe – w tym przypadku Jarosław Kaczyński – stwierdził znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski, który był gościem portalu wolnosc24.pl i nczas.com na Warszawskich Targach Książki.

Do polityków PiS, którzy chcą zakazać hodowli zwierząt futerkowych, Cejrowski skierował specjalne przesłanie. – Polecam im Księgę Rodzaju. Czyńcie sobie ziemię poddaną. Człowiek dostał ziemię w prezencie, do zarządzania, i może zrobić z nią, co chce. Jeżeli istnieją zwierzęta futerkowe i przynoszą człowiekowi korzyść, to człowiek ma prawo z nich korzystać – oświadczył podróżnik.

Wojciech Cejrowski w rozmowie z portalem nczas.com zajął też stanowisko w sprawie podatków i świadczeń socjalnych. Jego zdaniem do rozwoju Polski niezbędne jest wprowadzenie kapitalizmu i zlikwidowanie socjalizmu. Gdyby ludzie mieli taką świadomość jak w Ameryce, to, zdaniem publicysty, zobaczyliby, że zasiłki są dla nich niekorzystne, bo znacznie więcej oddają w podatkach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę