„Wszyscy startujący są jak badziewne wiertarki chińskiej produkcji. Kupując wiesz, że nie będą działać poprawnie, zepsują się natychmiast po wniesieniu do Sejmu. Ale… z tych wszystkich badziewnych, Konfederacja wydaje się być najmniej badziewna, więc na nią oddaję mój głos i jest to głos PRZECIWKO PiS-owi”, napisał w piątek w oświadczeniu słynny podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski.

Cejrowski od dawna nie ukrywał, że jest przeciwny polityce Prawa i Sprawiedliwości. Do partii Kaczyńskiego zraził go m.in. brak działań formacji rządzącej w celu zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Publicysta nie jest również zwolennikiem sztandarowego programu PiS, czyli 500 plus, który uważa za typowe rozdawnictwo i kiełbasę wyborczą.

W oświadczeniu podróżnik obszernie wyjaśnił, dlaczego wybrał Konfederację. Jak stwierdził, jego głos po raz kolejny – tak jak m.in. podczas ostatnich wyborów prezydenckich – nie będzie głosem „za”, tylko głosem „przeciw”.

„PiS wystawił nas do wiatru w sprawie aborcji – zebraliśmy milion podpisów, które PiS zignorował i doprowadził do nieprocedowania tej sprawy. Czyli zagłosuję PRZECIW PiSowi z powodu aborcji”, tłumaczy Cejrowski. Co prawda, jak podkreśla, również „Konfederacja nie jest wiarygodna w kwestii aborcji, ale pośród wszystkich niewiarygodnych partii wydaje się najmniej wadliwa – najlepszy ze złych wyborów. Nie byli jeszcze w Sejmie i przynajmniej zachowują POZORY w sprawie aborcji”, pisze.

„To nawet nie jest kredyt zaufania – raczej desperacja”, wyjaśnia podróżnik swoją decyzję.

https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/2671364032908472

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat