W środę skończył się rok szkolny 2018/2019. Uczniowie szkół podstawowych i średnich otrzymywali świadectwa. Okazję tę wykorzystała Platforma Obywatelska i wystawiła cenzurkę Prawu i Sprawiedliwości. Na świadectwie PiS-u znalazły się tylko dwie oceny – niedostateczna i celująca.

„Wystawiamy dziś świadectwo rządom PiS. Już niedługo na jesieni Polki i Polacy wystawią im ocenę na karcie wyborczej. Sprawdźcie, z czym poradzili sobie celująco, a z czym niedostatecznie”, czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze Platformy Obywatelskiej. Do postu dołączone zostało świadectwo z widocznymi ocenami i nazwami „przedmiotów”.

Ocenę niedostateczną PiS otrzymało za: reformę edukacji, reformę wymiaru sprawiedliwości, reformę służby zdrowia, budowę autostrad i walkę ze smogiem.

Partia Kaczyńskiego ma także naganne zachowanie oraz kilka ocen celujących. Najwyższe stopnie PO wystawiła politykom partii rządzącej za: propagandę, szczucie na ludzi, podwyższanie podatków, kompromitację na arenie międzynarodowej, upartyjnienie sądów oraz za kolesiostwo i nepotyzm.

Dodatkowo na świadectwie znalazła się rubryka „Szczególne osiągnięcia”, w której wpisano „przekroczenie granicy 1 biliona złotych długu publicznego”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę