Ceny paliw oszalały. Internauci bezlitośni dla Kaczyńskiego

Fot.ilustr.Pixabay.com/Skitterphoto/Public Domain

Na stacjach benzynowych ceny benzyny i ropy są coraz wyższe i coraz częściej przekraczają 6 zł za litr. W związku z tym internauci, cytowani przez portal o2.pl, przypomnieli spot rządzącego dziś PiS sprzed 10 lat. Będąca wtedy u władzy Platforma Obywatelska była oskarżana o drenowanie kieszeni Polaków w wyniku podnoszenia cen benzyny i oleju napędowego.

REKLAMA

– Oni chyba powariowali. Ty wiesz, że benzyna jest już po 5,40 zł? – mówi jedna z osób występująca w nagraniu z 2011 roku.  Druga odpowiada: – No to nie wiem, jak my to ogarniemy. A pamiętasz, jak cztery lata temu wyjeżdżaliśmy i litr był po 4 złote. I Tusk wtedy straszył, że za Kaczyńskiego będzie po 5 złotych. Ciekawe, co teraz wymyśli – stwierdza.

Internauci przypomnieli również wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat wysokich cen paliw z czasów rządów koalicji PO-PSL.

REKLAMA

– Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności – mówił prezes PiS w wypowiedzi radiowej z 2011 roku.

– Nie trzeba być kierowcą, żeby wiedzieć, że benzyna stała się bardzo, bardzo droga i wystarczy elementarna wiedza, że w cenie benzyny około 50 proc., czyli np. na 200 złotych to jest 100 zł, to są podatki – oświadczył.

https://youtu.be/0Hpmy_ufdS4

REKLAMA

Udostępnij: