REKLAMA

Kominek
Fot. Pixabay.com

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z domów w Białobłociu, wsi położonej niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. 43-letnia kobieta próbowała napalić w kominku i dolała do niego biopaliwa, w wyniku czego doznała poważnych obrażeń.

REKLAMA

Jak informuje serwis gorzowianin.com, do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę po godzinie 22:00. Lokalne służby zostały wówczas wezwane do domu we wsi Białobłocie koło Gorzowa Wielkopolskiego.

– Doszło do zapalenia się paliwa podczas dolewania do biokominka. 43-letnia kobieta doznała poparzeń drugiego stopnia, prawdopodobnie w momencie dolewania paliwa, które zapaliło się – relacjonował dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

REKLAMA

Do momentu przyjazdu ratowników medycznych pomocy poszkodowanej kobiecie udzielali strażacy. Byli na miejscu przez godzinę, po czym 43-latka została przetransportowana do szpitala z poparzeniami ciała drugiego stopnia.

Zgodnie z zaleceniami, nie można na przykład nalewać biopaliwa wprost na palący się płomień. Przed uzupełnieniem należy zaczekać około 15 minut. Biopaliwa nie wolno wlewać do gorącego pojemnika spalania.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA