REKLAMA

Mieszkanie
Fot. Pixabay.com

Policjanci z Bemowa zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o oszustwa przy wynajmowaniu mieszkań. Zamieszczali w Internecie ogłoszenia o wynajmie, po czym pobierali zaliczki, a następnie znikali. Usłyszeli już zarzuty.

REKLAMA

Mundurowi z kryminalnego wydziału z Bemowa ustalili miejsce przebywania małżeństwa, podejrzanego o notoryczne oszustwa. Wstępnie ustalono, że podawali się za pracowników agencji wynajmu nieruchomości i udostępniali w sieci fikcyjne ogłoszenia.

– Kiedy zgłaszały się do nich osoby zainteresowane wynajmem, prosili je o przelanie na konto określonej sumy pieniędzy tytułem zaliczki na poczet przyszłej umowy najmu. Jak ustalili policjanci, w dalszym procederze pomagała im matka mężczyzny – przekazała nadkom. Marta Sulowska.

REKLAMA

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia

Po dokonaniu przelewu, zaczynały się problemy. Osoby zainteresowane wynajmem miały się kontaktować z pewną kobietą, która informowała, że jest właścicielką mieszkania. Po ustaleniu terminów spotkań przekazywała, że ogłoszenie jest nieaktualne. W efekcie cała trójka znikała z pieniędzmi.

– Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów kobieta w wieku 30 lat i mężczyzna w wieku 38 lat usłyszeli zarzuty oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu – przekazała nadkom. Marta Sulowska. Grozi im do 8 lat więzienia.

REKLAMA

REKLAMA