Chiński szpieg konsultantem u premier Szydło?!

Zatrzymany przez ABW we wtorek pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin Piotr D. na jednym z portali społecznościowych informował, że w 2016 roku był „konsultantem” w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urząd premiera pełniła wówczas Beata Szydło.

   

Piotr D. to ekspert od bezpieczeństwa teleinformatycznego, do 2011 roku służył w ABW w stopniu kapitana. W Agencji był również wiceszefem Departamentu ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego oraz doradcą ówczesnego szefa tej służby specjalnej gen. Krzysztofa Bondaryka. Domniemany szpieg został zdymisjonowany po tzw. infoaferze – dotyczącej korupcji przy rządowych przetargach informatycznych. W ostatnim czasie pracował w Orange Polska.

W związku z wątpliwościami, co do pracy Piotra D. w Kancelarii Premiera członkowie Partii Razem złożyli wniosek o udostępnienie informacji publicznej. „Oczekujemy, że Kancelaria Premiera poinformuje opinię publiczną, jaki był charakter usług świadczonych przez Piotra D. oraz czy miał on w czasie pracy dla premier Szydło jakikolwiek dostęp do tajemnic państwowych” – oświadczył Mateusz Mirys z zarządu krajowego tego ugrupowania.

   

Wraz z Piotrem D. ABW aresztowało także Chińczyka, Weijing W.- jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei. Obydwu za szpiegostwo przeciwko Polsce grozi do 10 lat więzienia.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News