3 maja ojciec Tadeusz Rydzyk będzie obchodził 73. urodziny. W tym dniu feministki zorganizują wydarzenie, nazwane „Chryją pod Radiem Maryja”.

Ogólnopolski Strajk Kobiet, Manifa Toruńska, Warszawski Strajk Kobiet, Fundacja „Nie tylko Matka Polka” Toruń – to grupa organizatorek wydarzenia feministycznego. Zapraszają one do przybycia w tym dniu przed siedzibę Radia Maryja, którego o. Rydzyk jest założycielem: – Przyjdź, zaskocz Ojca, chryjnij jego Radiu, pozdrów Rodzinę!

Zachęcając w mediach społecznościowych do współudziału w toruńskim wydarzeniu, organizatorki piszą: – Kolektyw Manifa Toruńska i kolektyw Warszawski Strajk Kobiet, Ogólnopolski Strajk Kobiet, oraz Fundacja Nie Tylko Matka Polka postanowiły zatem, że Ojciec Dyrektor, obok oficjalnej imprezy urodzinowej, na swoje 73 urodziny (oraz niemalże 74-lecie istnienia, wliczając nienaganne życie płodowe) zasługuje też na małą niespodziankę. „Chryja pod Radiem Maryja!” Otwarte dla wszystkich wydarzenie ma uświetnić i uczcić istnienie tego wzoru cnót, człowieka ze szczerego złota

Feministki twierdzą, że tym razem pikieta będzie miała nieco luźniejszy charakter. Opis wydarzenia i jego cel nasuwa wniosek, że kobiety droczą się z duchownym, a raczej z niego drwią. Wielu dopatruje się w tym zachowaniu prowokacji. Kobiety tak opisują Tadeusza Rydzyka: – Jego Magnificencja, Ojciec Rektor Założyciel, Magnificencja Ojciec Rektor, Eminencja – jak zwraca się do niego Prezydent RP – pozostał sobą. Skromnym, bogobojnym, odpornym na pokusy zakonnikiem redemptorystą.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę