Dziś z samego rana Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Warszawie byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Informacje zostały potwierdzone przez Temistoklesa Brodowskiego z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Brodowski poinformował także, że Chrzanowski trafił do prokuratury w Katowicach. Tam zostaną przedstawione mu zarzuty korupcyjne. Zaznaczył fakt, że szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki sprawnej pracy ABW. Przygotowała ona analizę nagrania Chrzanowskiego z szefem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim.

– Dzięki ciężkiej pracy agentów CBA w ubiegłym tygodniu, w tym przeszukaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Biura, przesłuchaniom świadków, zabezpieczaniu dokumentacji oraz sprzętu elektronicznego i nośników danych udało się w bardzo szybkim tempie dokonać zatrzymania Marka Chrzanowskiego w celu postawienia mu zarzutów – poinformował Brodowski.

Śledczy ujawnili, że ekspertyza, która została wykonana przez ABW, ma kluczowe znaczenie w sprawie Chrzanowskiego. Były szef KNF będzie odpowiadał za przyjęcie 40 milionów łapówki w zamian za przychylność dla Getin Noble Bank.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę