Pasażerowie lotu z Kosowa do Szwajcarii linii ALK Airlines nie będą miło wspominali swojej podróży. Samolot wpadł w potężne turbulencje, wskutek których niektórzy obecni na pokładzie doznali obrażeń. W Internecie pojawił się film z tego zdarzenia.

Lot prowadził ze stolicy Kosowa, Prisztiny do szwajcarskiej Bazylei. Do pierwszych wstrząsów na pokładzie doszło zaledwie 30 minut po starcie, zaś najgorszy moment, w którym maszyna wpadła w potężne turbulencje, trwał około pięciu minut.

Jedna z pasażerek obecnych na pokładzie samolotu linii ALK Airlines zdołała nagrać całe zajście telefonem komórkowym. Szarpnięcie samolotem spowodowało wypadnięcie bagaży z luków, zaś niektórzy z obecnych wewnątrz zaczęli być bezwiednie rzucani po pokładzie. Jedna ze stewardess uderzyła głową o sufit, a na domiar złego kilka osób zostało poparzonych wskutek przewrócenia się wózka z napojami, na którym znajdowała się między innymi gorąca herbata i kawa.

Na całe szczęście lot zakończył się szczęśliwie i maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg. Z powodu turbulencji, 10 osób musiało zostać przetransportowanych do szpitala, ale ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo, doznając jedynie drobnych urazów czy poparzeń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę