Niezbyt bezpiecznie mogą czuć się wczasowicze w popularnym hiszpańskim kurorcie Costa Blanca. Władze zdecydowały o zamknięciu trzech plaż po tym, jak dwoje dzieci zostało pogryzionych w basenie Morza Śródziemnego.

Poszkodowaną została 7-letnia dziewczynka, która doznała poważnego obrażenia stopy. W piątek około godziny 17:30 przewieziono ją do szpitala. Niedługo po tym zdarzeniu podobnego urazu doznał 10-letni chłopiec i choć jego przypadek nie był aż tak poważny, to również zdecydowano o jego hospitalizacji i obejrzeniu ran.

Lokalne władze i służby nie miały wątpliwości, że jedyną słuszną czynnością przy tego typu sytuacjach jest zamknięcie plaż. Wskutek obrażeń dwójki dzieci, wczasowicze zostali ewakuowani z plaży El Pinet, a także dwóch pobliskich kąpielisk – La Mariny i El Rebollo. Policja wytłumaczyła, że zdecydowano się na taki krok z myślą o bezpieczeństwie wypoczywających.

To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek, gdy wczasowicze zostali pogryzieni przez morskie stworzenia. W ubiegłym miesiącu tymczasowo zamknięto trzy plaże w kurorcie Benidorm. Był to efekt pogryzień siedmiu osób przez żeglarza portugalskiego (mocno parzący gatunek rurkopława z rodziny Physaliidae). Pięć z tych osób zostało przewiezionych do szpitala, ale ich życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę