REKLAMA

REKLAMA

Jeden z użytkowników Twittera nagrał film ukazujący jak w Carrefourze sprzedaje się żywe karpie.

Ta popularna w naszym kraju ryba jest artykułem przed Świętami Bożego Narodzenia bardzo popularnym. Wynika to z tradycji religijnej i kulturowej. Sklepy robią więc, co mogą aby tylko zadowolić klientów.

REKLAMA

Częściej więc możemy też zauważyć propozycje sprzedaży żywego karpia. Oferta jest jednak przygotowana nie z uwagi na humanitaryzm, ale z powodów marketingowych. Wiadomo przecież, że sporo osób chce samodzielnie uśmiercić rybę, ale niestety nie każdy się na tym zna. W ten sposób cierpienia stworzenia są wydłużane.

Poza tym sieci handlowe sprzedają rybę w sposób wątpliwie humanitarny. Tak właśnie działa również Carrefour.

REKLAMA

Udowadnia to film nagrany i opublikowany przez pana Aleksandra Twardowskiego. Nagranie pokazuje w jaki sposób karp jest zapakowany. Dodatkowo zdumiewa jeszcze reakcja samej kasjerki obsługującej autora filmu. – Ale on skacze! Ale wariat! Czy aby nie ucieknie? – pytała kobieta

REKLAMA

Materiał filmowy został skomentowany przez przedstawiciela sieci Carrefour. Jak poinformował, torba, do której włożono karpia spełnia zalecenia Głównego Lekarza Weterynarii.

– Torba ta jest zgodna z zaleceniami Głównego Lekarza Weterynarii. Posiada specjalne wkładki dystansujące pozwalające rybie na wymianę gazową przez powierzchnię skóry” – pisze pracownik wspomnianej sieci handlowej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA