Ciężarna 20-latka brutalnie uduszona przez partnera. Rusza proces

20-latka zamordowana w Szwecji przez partnera z Somalii
fot. Twitter (X) / @ADOGEB_LTD

Ciężarna 20-latka została z zimną krwią uduszona w swoim własnym mieszkaniu. Zbrodni dokonał jej chłopak – 22-letni Somalijczyk. Motyw zabójstwa jest porażający! Młody mężczyzna zamordował swoją ukochaną, bo bał się, że jego muzułmańska rodzina nie zaakceptuje białej kobiety i ich wspólnego dziecka. Po roku od wstrząsającej zbrodni rusza proces oprawcy 22-latki. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku w mieście Örebro pod Sztokholmem – przypomina „Wirtualna Polska”. W jednym z tamtejszych mieszkań znaleziono wówczas ciało młodej kobiety. Była wówczas w siódmym miesiącu ciąży. Śledczy ustalili, że 20-letnia Saga została uduszona.

Pierwszym podejrzanym o morderstwo młodej Szwedki stał się jej partner, 22-letni Somalijczyk. Okazało się, że młody mężczyzna starannie ukrywał swój związek z kobietą. Pochodził z tradycyjnej rodziny muzułmańskiej, w której nie akceptowano związków z białymi kobietami innych kultur. Zataił też fakt, że zostanie ojcem. Ofiara i oprawca byli ze sobą dwa lata, nim doszło do tragedii.

REKLAMA

20-letnia Szwedka zamordowana pod Sztokholmem przez jej chłopaka, Somalijczyka. Twierdzi, że jest niewinny

W telefonach, należących do pary, szwedzcy śledczy znaleźli SMS-y, którymi się wymieniali. W jednej z wiadomości Somalijczyk obiecał swojej szwedzkiej dziewczynie, że „powie swoim bliskim o ich związku 28 kwietnia [2023 roku]”. Tego dnia wysłał jej wiadomość, że – tak, jak obiecał – powiedział o wszystkim jednej osobie. To nie były jednak dobre wieści. W ten sam dzień 22-latek przyjechał do mieszkania kobiety, a następnie „brutalnie udusił ją kablem od lampki nocnej”. Ślady DNA Somalijczyka znaleziono pod paznokciami ofiary.

Po roku od tych wstrząsających wydarzeń rusza proces oprawcy 20-letniej Szwedki. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. „Kocham Sagę i wciąż nie mogę uwierzyć w jej śmierć” – miał powiedzieć podczas przesłuchania.